Rámový versus bezrámový systém zasklení balkonu

Rozhodujete se, zda pro svůj balkon zvolit rámový nebo bezrámový systém zasklení? Obě varianty mají své klady i zápory. Přiblížíme vám proto jejich specifika pro vaše snadnější vybírání.

Rámový zasklívací systém může mít kromě klasických skel o síle 4 až 6 mm, také speciální izolační dvojsklo o síle až 16 mm, díky kterému bude zajištěna ochrana proti tepelným únikům. Profily skel bývají nejčastěji z plastu nebo hliníkových slitin, ve hře jsou ale také dřevěné rámy. Rámový zasklívací systém lze uzamčít a má tedy také bezpečnostní význam.

Bezrámový systém zaklívání balkonu nemá rámy, jak již vyplývá z názvu. Předností tohoto systému je bezesporu více světla, které proniká do místnosti. Skleněné tabule mají broušené hrany a sklo je vsazené do plastových profilů. Bezrámový systém může mít praktická posuvná skla, díky čemuž se dá otevřít téměř celá plocha lodžie nebo balkonu.

V případě bezrámového systému bývá mezi tabulemi několika­milimetrová mezera, díky které balkon větrá. V případě, že si přejete balkon utěsnit, lze použít speciální krycí lišty.

X