Proč zasklít balkon?

Chtěli byste vědět, jaké nese výhody zasklení balkonu? Většina lidí se rozhodne pro zasklení balkonu v průběhu času, například když zjistí, že se rodina rozrůstá a místa v bytě není nazbyt. Je totiž jasné, že když si necháte zasklít balkón nebo lodžii, získáte další obyvatelný prostor a zvětšíte svůj byt alespoň o nějaký ten metr.

Zatímco nezasklený balkon můžete plnohodnotně využívat jen přes léto, zasklený balkon vám umožní celoroční využívání tohoto prostoru. Navíc existuje řada praktických důvodů, proč si balkón zasklít. Jaké to jsou?

První předností je velmi praktický fakt, že vám na balkon nebude pršet ani sněžit. Budete tam tak moci trávit čas bez ohledu na počasí, sušit tam prádlo, uskladňovat plno věcí a budete tam mít o mnoho více čisto, protože se vám na něj nebude tolik prášit.

Zasklený balkon také skvěle poslouží jako zahrádka, rostlinám či bylinkám se na takovém balkoně bude více dařit a budou mít větší životnost.

Díky tomu, že zasklený balkon představuje prostor, kde je přes zimu méně stupňů než ve zbytku bytu, lze toho využít například pro skladování věcí, kterým vyhovuje chladno, jako jsou potraviny, zavařeniny, cukroví apod.

Zaklený balkon také přispívá k lepší izolaci bytu přes zimu, což znamená, že v přilehlé místnosti nebude potřeba tolik topit, jelikož zasklení balkonu vytvoří bariéru a přes okenní tabule projde do pokoje méně chladu zvenčí.

Zasklení na balkoně také přispěje k větší bezpečnosti. Nebudete muset mít strach, že z něho děti či domácí mazlíčci vypadnou. Je to také další zvýšení bezpečnosti bytu před zloději.

Navíc má zasklený balkon také okna k otevření, takže se nemusíte obávat, že by balkon nebylo možné pravidelně větrat. Možnost otevření balkonu samozřejmě velmi oceníte v létě, takže vás zasklení balkonu nebude nijak omezovat a naopak vám přinese samé výhody. Chtěly byste si nechat zasklít balkon? Kontaktujte nás.

X