Posuvná garážová vrata: Jaké jsou jejich výhody?

Proč si pořídit posuvná garážová vrata? Výhod je hned několik a na ty nejdůležitější se zaměříme v tomto článku.

Posuvná garážová vrata se od sekčních garážových vrat liší tím, že jejich panely jsou umístěny svisle, nikoliv vodorovně. To znamená, že posuvná vrata nezajíždějí pod strop garáže, ale do strany, a to pomocí kolejnice.

Jejich zásadní předností je fakt, že posuvná vrata nemusíte otevírat celá a jejich otevírání můžete přizpůsobit dle aktuální potřeby. Pootevřít je tedy můžete jen na kousek a využít je jednoduše jako dveře. To oceníte zejména v zimě, kdy do garáže vpustíte menší množství studeného vzduchu. Také vám to významně ulehčí denní fungování v případě, že garážová vrata slouží jako jediný východ.

Další nespornou výhodou, kterou posuvná garážová vrata mají, je to, že nesnižují průjezdní výšku otvoru. Takže snadno projedete i s vysokým vozem.

Na výběr máte i způsob, jak posuvná garážová vrata ovládat, a to pomocí ručního ovládání nebo pomocí elektřiny. Ruční ovládání je velmi snadné jako u klasických dveří a nemusíte se ohýbat. Vrata se v této variantě zamykají pomocí vratového klíče a zámku.

X