Jsou venkovní žaluzie hlučné?

Zajímala by vás hlučnost venkovních žaluzií? Možná že zvažujete jejich pořízení, ale obáváte se jejich hlučného provozu. Určitě se ale nemusíte obávat, že by vám používání venkovních žaluzií nějak významně narušovalo klid. Jejich hlučnost navíc záleží na typu žaluzie a také motoru.

Zdroj malého hluku způsobuje naklápění lamel nebo jejich stahování a vytahování, jelikož přitom lamely do sebe naráží. Při ovládání žaluzií pomocí motoru můžete slyšet cvakání, to lze ale eliminovat motorem se speciální tichou brzdou. Dbejte také na to, aby motor nebyl zanesený nečistotami a aby byla dobře promazaná ložiska.

Hluk mohou venkovní žaluzie také způsobovat ve chvíli, kdy venku fouká silnější vítr. Právě proto je lepší žaluzie ve větru vytáhnout, navíc je tím ochráníte před případným poškozením. Na hlučnost venkovních žaluzií má také velký vliv typ lamel a způsob vedení. Nejtišší variantou jsou žaluzie ve vodicích profilech, a to oproti těm v lanku. Pokud hledáte lamely, které vytvářejí minimum hluku, zvolte tvar lamel Z a S.

X