Jak zastínit zimní zahradu?

Se zastíněním zimní zahrady úzce souvisí to, na jakou stranu je zimní zahrada orientovaná.

Jedině tak totiž můžete její zastínění co nejlépe naplánovat. Zimní zahrada orientovaná na sever je na stínění náročná nejméně, jelikož ze severu slunce nesvítí. Zde vám proto vystačí zaměřit se spíše na stínění pro vaše soukromí a skvěle vám k tomu mohou posloužit třeba látkové rolety.

Zimní zahrada orientovaná na východ dostává zabrat hlavně v ranních hodinách, a pokud je zahrada směrem na západ, budou vás při podvečerním posezení rušit nízké sluneční paprsky, které dokážou být nepříjemné. V tomto případě je vhodné zvolit účinné boční stínění.

Asi nejnáročnější na řešení stínění je zimní zahrada orientovaná na jih, protože do ní během dne dopadá slunečních paprsků nejvíce a je v ní také největší teplo. To ovšem může vyhovovat tropickým rostlinám. Aby byl ale pobyt v zimní zahradě příjemný, pomůže vám s tím kvalitní venkovní stínění. Ideální volbou jsou venkovní žaluzie, které odrazí většinu tepla a sníží teplotu uvnitř o několik stupňů Celsia. V zimě vám zase skvěle poslouží jako praktická tepelná izolace.

X