Jak správně vybrat ovládání venkovních žaluzií?

V současnosti můžete venkovní žaluzie ovládat hned třemi způsoby, a to buďto tlačítkem na zdi, dálkovým ovladačem nebo dokonce prostřednictvím mobilní aplikace. Jaký způsob ovládání venkovních žaluzií bude ideální právě pro vás.

Na způsob ovládání venkovní žaluzie je důležité myslet již při zahájení projektu. Pokud zvolíte drátově ovládaný motor žaluzie pomocí tlačítka na zdi, bude k tomu potřeba zavedení kabelů do zdi.

Mezi přednosti ovládání venkovní žaluzie pomocí tlačítka patří možnost zónového ovládání a také fakt, že se jedná o cenově nejdostupnější variantu. Nevýhodou drátového motoru jsou chybějící pokročilé funkce a menší pohodlí pro uživatele.

Další verzí je bezdrátové ovládání venkovní žaluzie, které lze regulovat pomocí dálkového ovládání nebo prostřednictvím aplikace v telefonu. Jedná se tedy o vysoce komfortní způsob ovládání, protože se ani nemusíte zvedat ze židle. Stačí vzít do ruky dálkový ovladač nebo mobil. Takovýto způsob ovládání lze propojit i čidli reagujícími na počasí. To se bude hodit zejména v chytré domácnosti. Nevýhodou bezdrátového ovládání žaluzie je samozřejmě vyšší cena.

X